Galan för Sveriges Bästa Arbetsplatser
Galan för Sveriges Bästa Arbetsplatser gick av stapeln den 23 mars på Berns. Vi har haft nöjet att arbeta sida vid sida med Emma Nordenstaaf Stara på Great Place To Work och ta fram materialet till galan. Utifrån den grafiska profilen utvecklade vi ett huvudkoncept för galan. Därefter producerade vi allt från videoanimationer för de vinnande företagen på storskärm, animerade presentationsvideos för konferenciererna Henrik Hjelt och Maris Grudén, helsideannonser för Dagens Industri, printmaterial och mycket mer.
Att arbeta med en gala som koncept
Att arbeta med en stora gala som Sveriges Bästa Arbetsplatser och se till att hela konceptet håller ihop och att timingen och känslan i rummet fångas är både utmanande och roligt. Varje liten del från stolsnummer till animationerna på storskärm ska hålla ihop och bidra till kvalitetskänslan. Detaljerna är det som är avgörande. Att få arbeta med många olika produktioner, på kort tid, med samma koncept är något vi gillar på Great Graphics, vi gillar tempot!
Stort tack till Great Place To Work
Vi vill tacka Emma Nordenstaaf Stara på Great Place To Work, det är alltid roligt att arbeta tillsammans med dig och din förmåga att förmedla din vision och din positiva energi gör jobbet lättare för vår del.
Lite material från galan Sveriges Bästa Arbetsplatser
Här nedan kan du se ett axplock av material från galan.
Axplock av videoproduktioner
Axplock av printproduktioner

